Fotovoltaické panely cena

Fotovoltaické panely se staly v posledních letech velmi populárními zdroji elektrické energie pro domácnosti i průmyslové podniky. Tyto FV panely využívají energii slunce k výrobě elektřiny a tím pomáhají snižovat emise skleníkových plynů. Pokud se na trhu pohybujete a uvažujete o instalaci fotovoltaických panelů, mohlo by vás zajímat, jaké jsou ceny za tyto panely.

FVsolarpanely-žárovka

Fotovoltaika

je v dnešní době prověřenou a dlouhodobě používanou technologií, která nepochybně bude i nadále součástí energetického mixu jak v podobě vlastních soukromých zdrojů energie pro jednotlivé objekty, i větších zdrojů provozovaných obcemi apod. Doporučujeme vám nechat si propočítat cenu fotovoltaické elektrárny na míru včetně nákladů na instalaci na střechu nebo vybrané místo  a to na klíč. Získáte tak přesnější představu o ceně a případné vhodnosti takové instalace u vás. Ušetřete díky fotovoltaice!

Úspora energie

Jak již bylo zmíněno, fotovoltaika s námi již nějakou dobu je, funguje a neustále se zvyšuje její účinnost. Je proto na místě zajímat se o to, zda by nemohla v přechodu na obnovitelné zdroje energie a současně k úsporám finančních prostředků pomoci i vám. Zvláště ve chvíli, kdy je fotovoltaika státem podporována nejen na kontroverzní úrovni velkých solárních parků, ale i na úrovni běžných uživatelů a spotřebitelů. Pro ty jsou určeny dotační programy, jejichž prostřednictvím je možné si pořídit fotovoltaické systémy ještě výhodněji.

Tepelná čerpadla

 využívá stejného principu jako klasická chladnička. Z jednoho prostředí teplo odebírá (v případě lednice z jejího interiéru, v případě vytápění tepelným čerpadlem z okolí domu) a druhému jej předává (pokoji, kde je lednice umístěná, resp. interiéru domu). Fungování tepelného čerpadla lze také obrátit a může fungovat jako klimatizace. Velmi vhodné je kombinovat fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem a získat výhody obou systémů pro dosažení vyšších úspor.

Typické řešení  a cena fotovoltaiky

Fotovoltaické panely cena na RD

Fotovoltaické panely srovnání ceny instalace

Fotovoltaika Optimální Soběstačná

Výkon

 

7kWp 10kWp

Počet panelů

14 20

Baterie

 

10,65 kWh 14,2 kWh

 

Výroba

 

7 280 kWh/rok 10 400 kWh/rok

 

Celková cena

 

463 091 Kč 570 110 Kč

Dotace

205 000 Kč 205 000 Kč

 

Cena po dotaci

 

258 091 Kč 365 110 Kč

 

Roční úspora

 

43 872  57 180

*Cenové srovnání převzato ze strany dodavatele systémů společnosti Woltair

Fotovoltaické panely Risen

Fotovoltaický panel

Fotovoltaický panel značky Risen RSM 455 Wp je velmi výkonný panel s technologií monokrystalických PERC buněk o výkonu až 460 wattů. Panel má 144 článků a dosahuje vysoké účinnosti až 20,8 %.

Díky svému výkonu a technologii je tento fotovoltaický panel vhodny pro využití na střechách domů a průmyslových budov. Panely jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a mají dlouhou životnost.

Fotovoltaický panel Risen RSM 455 Wp má také vysoký výkonový rozsah a maximální systémové napětí až 1500 VDC. Maximální účinnost fotovoltaický panel dosahuje při výkonu 440-460 Wp.

Celkově lze říci, že fotovoltaický panel značky Risen RSM 455 Wp je kvalitní a výkonný solární panel s moderní technologií a vysokou účinností. Tyto fotovoltaické panely jsou vhodné pro použití v různých typech budov a nabízejí široký výkonový rozsah.

Baterie a Střídač pro Fotovoltaiku

Baterie a střídač pro Fotovoltaiku

Pro váš nový fotovoltaický systém nabízíme pouze kvalitní a spolehlivé zařízení pro jeho optimalizaci. Jedná se o střídač GoodWe 10 ET a baterii HV9637.

Střídač GoodWe 10 ET s účinností 97 % a výkonem 10 kW na 1 fázi a 3,33 kW na 3 fáze je ideálním řešením pro využití energie ze slunce. S tímto zařízením získáte maximální výkon a minimalizujete ztráty energie. Navíc, díky vysoké kvalitě a spolehlivosti značky GoodWe, budete mít jistotu dlouhého provozu a maximálního výkonu vašeho fotovoltaického systému.

Baterie HV9637 s kapacitou 10,65 – 17,7 kWh a zárukou 10 let je ideálním doplňkem pro vaši fotovoltaickou instalaci. Tato baterie umožňuje ukládání energie z vašich solárních panelů, kterou můžete následně využít v době, kdy slunce nesvítí. S počtem cyklů 6 000 a vysokou kapacitou se jedná o kvalitní baterii, která vám poskytne spolehlivý a dlouhodobý zdroj energie.

S kombinací střídače GoodWe 10 ET a baterie HV9637 můžete maximalizovat výkon své fotovoltaické instalace a dosáhnout nezávislosti na externích zdrojích energie. Tyto zařízení jsou navrženy tak, aby optimalizovaly využití energie ze slunce a poskytly vám spolehlivý a ekologický zdroj energie pro vaši domácnost. Informujte se ještě dnes na aktuální ceny a získejte nejlepší výkon a úsporu energie.

Už jste připraveni ušetřit náklady za energie?

Cena fotovoltaických panelů

Cena fotovoltaiky

Cena za fotovoltaický panel se liší podle jeho výkonu a typu. Existují různé velikosti a výkony fotovoltaických panelů, a to od menších panelů, které se používají pro nabíjení menších baterií, až po větší panely, které se používají pro výrobu elektřiny v průmyslových podnicích. Cena za fotovoltaické panely se obvykle pohybuje mezi několika tisíci až desítkami tisíc korun.

Pokud se vám zdá cena za fotovoltaické panely příliš vysoká, je třeba brát v úvahu, že náklady na elektřinu, kterou tyto panely produkují, jsou mnohem nižší než u klasických zdrojů elektrické energie. Navíc, v závislosti na množství vyrobené elektřiny, může být cena za fotovoltaické panely vyvážena v průběhu několika let.

Dlouhodobá investice a větší nezávislost

Fotovoltaické panely jsou dlouhodobým řešením pro výrobu elektřiny, které má mnoho výhod. Panely jsou spolehlivé a mají dlouhou životnost. Navíc, jak již bylo zmíněno, náklady na elektřinu, kterou tyto panely produkují, jsou mnohem nižší než u klasických zdrojů elektrické energie.

Pokud sledujete trh s fotovoltaickými panely, možná si všimnete, že ceny za tyto panely se v posledních letech snižují. To je dáno nejen větší poptávkou, ale i vývojem technologií, které umožňují levnější výrobu fotovoltaických panelů. Sledujte nás, abyste získali další informace o vývoji cen na trhu s fotovoltaickými panely.

Instalace FV panelů

Pokud se rozhodnete pro instalaci fotovoltaických panelů, může být investice do těchto solárních panelů velmi výhodná. Kromě toho, že pomáhají snižovat emise skleníkových plynů, také vám umožní ušetřit na nákladech na elektřinu v dlouhodobém horizontu. Navíc, pokud máte přebytek elektřiny, můžete ji prodat do sítě a také tak získat finanční příjem.

Při výběru fotovoltaického panelu je důležité brát v úvahu nejen jeho cenu, ale i jeho výkon a kvalitu. Vyšší výkon panelu znamená vyšší výrobu elektřiny, ale zároveň může být vyšší i jeho cena. Je tedy důležité najít optimální řešení s ohledem na vaše potřeby a finanční možnosti.

Výhody FV panelů

Výhodou fv panelů je také jejich modulárnost, což znamená, že je možné je instalovat na různých místech a kombinovat je s dalšími zdroji energie. To umožňuje flexibilitu a snadnou údržbu.

Celkově lze říci, že cena za fotovoltaické panely se postupně snižuje, což znamená, že jsou stále více dostupné pro domácnosti i průmyslové podniky. Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaických panelů, je důležité vybrat si kvalitní a spolehlivý panel s ohledem na jeho výkon a cenu. Sledujte nás pro další informace a novinky na trhu s fotovoltaickými panely.

Solární panely a solární ohřev vody

Solární panely a solární ohřev vody jsou ekologické a úsporné řešení pro vytápění domů a ohřev vody. Tyto technologie využívají energii slunce a snižují tak emise skleníkových plynů. V tomto článku se podíváme na to, jak fungují solární panely a jaké jsou výhody solárního ohřevu vody.

Ohřev vody

Sluneční energie a solární panely jsou úžasným zdrojem energie, který byl hřích nevyužívat v maximální možné míře, neboť pořizovací cena za instalaci, se vám rychle vrátí. Ohřev vody je tou pravou aplikací, pro níž je solární ohřev ideální. Na řešení můžete čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Solární ohřev vody

Každý majitel rodinného domu nebo rekreačního objektu typu chaty a chalupy, by měl o solárním ohřevu uvažovat a zkusit si spočítat, zda by se v jeho případě instalace solárního systému vyplatila.

Čistý. Obnovitelný. Účinný.

Více než 95 % našich instalací nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. I přesto vám nabízíme naprosto bezkonkurenční délky záruk.

kalkulace cenyreference dodavatele